JAK PRZETRWAĆ NA REDUKCJI? KILKA PRAKTYCZNYCH PORAD!

Polson

16 październik 2021

JAK PRZETRWAĆ NA REDUKCJI? KILKA PRAKTYCZNYCH PORAD!

  1. DBAJ O ODPOWIENDIĄ PODAŻ BIAŁKA W DIECIE

Odpowiednia ilość białka w diecie pozwoli Ci utrzymać uczucie sytości na dłużej. Zadbaj więc, aby w Twojej diecie znalazły się produkty takie jak: chudy nabiał oraz mięso, białe ryby, tofu, jaja i inne.

  1. WYBIERAJ PRODUKTY O WYSOKIM INDEKSIE SYTOŚCI

Indeks sytości to wskaźnik, który mówi nam na jak długo dany produkt jest w stanie zaspokoić nasze uczucie głodu. Badania wykazały, że największe uczucie sytości dają nam produkty pełnoziarniste o niskim indeksie glikemicznym i bogate w błonnik oraz białko zwierzęce. Natomiast najmniejsze uczucie sytości występuje po spożyciu produktów wysoko-przetworzonych. Jakie produktu wybierać aby czuć nasycenie na dłużej?
tabelka

  1. BUDUJ OBJĘTOŚĆ POSIŁKÓW

Zadbaj o to, aby Twoje posiłki były objętościowe. Pozwoli Ci to na zwiększenie uczucia sytości i wydłuży czas spożywania posiłku. Jak budować objętość potrawy? Staraj się, aby w każdym posiłku znajdowała się porcja warzyw lub owoców- są one niskokaloryczne i bogate w błonnik, który również podnosi odczuwalny stopień sytości.
246 kcal

  1. MIEJ PLAN I SKUP SIĘ NA POSIŁKU

Planuj posiłki i staraj się nie rozpraszać podczas jedzenia. Jedz wolnej, skupiaj się na posiłku, smakuj i czerp z tego przyjemność. Komfort podczas jedzenia sprawi, że posiłek będzie miłym elementem dnia. A może warto też spróbować jeść mniejszymi sztućcami?

  1. NIE NARZUCAJ ZBYT DUŻYCH RESTRYKCJ

Małymi krokami do celu. Nie narzucaj sonie od razu zbyt dużych ograniczeń. Zmiany wprowadzaj stopniowo, tak abyś mógł w nich wytrwać i osiągnąć długoterminowy rezultat. Nie zaczynaj od sprintu, skoro masz przed sobą dystans 10 km. Myśl długofalowo! A dokładnie:
- nie wprowadzaj od razu zbyt wysokiego deficytu
- nie eliminuj z dnia na dzień produktów, które lubisz np. pieczywa czy słodyczy
- staraj się wplatać produkty rekreacyjne (takie jak czekolada czy lody) do swoich posiłków w mniejszych ilościach traktując je jako dodatki

  1. ZAJMIJ SIĘ CZYMŚ

Ruch, praca, codzienne obowiązki pomogą Ci zapełnić Twój dzień, przez co nie będziesz miał/a czasu na nudę, siedzenie w miejscu i myślenie o jedzeniu.
aktywność

  1. PAMIĘTAJ O NAWODNIENIU

Odpowiednie nawadnianie organizmu powinno być podstawą u każdej aktywnej fizycznie osoby, szczególnie jeśli jej celem jest redukcja. Woda jest transporterem najważniejszych składników odżywczych. Często zdarza się, że o tym zapominamy. Kiedy jesteśmy na redukcji, dużą ilość wody tracimy podczas treningów. Wodę należy pić regularnie, często i w niewielkich ilościach.

  1. ZADBAJ O JAKOŚCIOWY SEN

Staraj się spać 7-8 godzin każdego dnia. Brak snu dla ludzkiego organizmu oznacza stan zmęczenia, który zazwyczaj jest odbierany jako niedobór energii. To z kolei powoduje fałszywe uczucie głodu, co za tym idzie wzmożony apetyt.
sen

Subskrybuj i otrzymuj nowe przepisy oraz garść przydatnej wiedzy.

©

Polson squad. All rights reserved.